Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród licznych wariantów, które proponuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Dobra restauracja włoska Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, piada oraz liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film