Kraków walczy z zanieczyszczeniem powietrza

Najważniejszym z globalnych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy nie są dostosowane do tak dużego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości aut na naszych szosach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji które powinno podjąć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Na tle pozostałych gmin, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski prezydent
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne drogi, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, aby poruszało się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.