kulki mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla wiki

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli pozostaną one poprawnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, zwykle wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z niekiedy można też trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż warto ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz dziennie.
W aptekach i sklepach wolno obecnie nabyć właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają korzystne efekty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się też kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.